Licensed to Pacific Lutheran University

                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/5/2016 01:16 PM

                      L&C @ PLU Longs 11-5-16 - 11/5/2016                      

                                    Results                                    

 

Event 1  Women 400 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                               Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                NT    4:14.32   11  

     1) Kim, Luna SO                    2) Mundle, Whitney FR             

     3) Ackman, Therese SR              4) Booth, Danielle FR             

       29.20  1:01.12    33.69  1:12.45    29.65  1:04.51    26.51    56.24

  2 1-2 Pacific Lutheran University-PN  'B'                NT    4:17.78    4  

     1) Kutz, Marri FR                  2) Webb, Kylie SO                 

     3) Ameny, Sarah SR                 4) Booth, Darcie SR               

       30.81  1:04.70    33.94                               26.67    57.43

  3 1-3 Pacific Lutheran University-PN  'C'                NT   x4:32.01  

     1) Commander, Morgan SR            2) Ness, Emily FR                 

     3) Snyder, Carli SR                4) Smith, Lindsay FR              

       33.27  1:09.29    15.22  1:16.74    29.49  1:04.98    28.88  1:01.00

  4 1-4 Lewis & Clark College-OR  'A'                      NT    4:34.67    2  

     1) Greene, Claire FR               2) Raphael, Alex SO               

     3) DePaepe, Anna FR                4) Skaggs, Emily FR               

       32.15  1:07.21    36.30  1:17.78    30.75  1:08.87    28.23  1:00.81

  5 1-5 Lewis & Clark College-OR  'B'                      NT    4:43.92  

     1) Schultz, Baergen FR             2) Wohlstattar, Savannah JR       

     3) Sleeter, Mara FR                4) Smay, Hannah JR                

       33.48  1:10.75    37.99  1:22.03    31.18  1:08.79    29.99  1:02.35

 

Event 2  Men 400 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                               Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Pacific Lutheran University-PN  'B'                NT    3:38.80   11  

     1) Goodman, Jacob SO               2) Liu, Dennis JR                 

     3) Jett, Paul JR                   4) Singstad, Elijah SO            

       26.07    55.26    27.97  1:01.35    24.24    52.14    23.39    50.05

  2 1-2 Pacific Lutheran University-PN  'A'                NT    3:39.29    4  

     1) Baligad, Bryson SO              2) Vanhoof, Bennon SR             

     3) Wehr, Matt SR                   4) Hartman, Cody SR               

       25.66    54.31    28.42  1:01.26    25.10    55.01    22.77    48.71

  3 1-3 Lewis & Clark College-OR  'A'                      NT    3:57.27    2  

     1) Bundenthal, Sam FR              2) French, Miles FR               

     3) Jackson, Matt FR                4) Zabrucky, Michael FR           

       30.70  1:03.64    30.07  1:04.97    25.24    55.45    25.09    53.21

  4 1-4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                NT   x3:58.03  

     1) Carpenter, Mitchell FR          2) Kawakami, Sam SO               

     3) Anderson, Chris FR              4) Walker, Shane FR               

       30.08  1:02.36    30.04  1:05.36    26.52    58.68    23.91    51.63

  5 1-5 Lewis & Clark College-OR  'B'                      NT    4:27.84  

     1) Virgin, Ben FR                  2) Beirne, Nathan FR              

     3) Simon, Zach SO                  4) Gannon, Rowan FR               

       32.51  1:10.21    35.62  1:16.32    29.27  1:04.94    26.21    56.37

 

Event 3  Women 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Muller, Erica         SR PLU-PN                    NT   11:09.65    9  

      29.58   32.85   33.63   33.95   33.96   33.86   33.81   33.80

      33.76   33.57   33.45   33.49   33.78   33.39   33.45   33.86

      33.78   34.32   34.07   33.29                                

  2 1-2 Bingea, Taylor        SO PLU-PN                    NT   11:16.33    4  

      29.97   32.86   33.98   33.73   33.59   33.80   34.44   34.23

      34.25   33.69   34.15   34.29   34.51   34.31   34.77   34.29

      34.61   34.19   34.07   32.60                                

  3 1-3 Stenberg, Jessica     SR PLU-PN                    NT   11:27.62    3  

      30.16   33.74   34.31   34.56   34.80   34.87   35.06   35.06

      34.85   35.36   35.08   35.10   34.79   34.26   34.31   34.37

      34.60   34.71   34.48   33.15                                

  4 1-4 Kajii, Natsuha        JR L&C-OR                    NT   11:39.12    2  

      29.74   32.75   34.04   34.13   33.88   34.21   33.98   34.42

      34.75   36.35   33.90   36.27   37.56   37.10   36.28   36.41

      35.94   36.53   36.29   34.59                                

  5 1-5 Gonicman, Liora       FR L&C-OR                    NT   13:31.53    1  

      33.33   38.50   39.94   40.00   40.86   41.00   41.73   42.23

      42.06   41.56   41.29   41.75   42.34   41.69   41.77   42.04

      42.25   39.70   41.39   36.10                                

 

Event 4  Men 1000 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Bergh, August         FR L&C-OR                    NT   10:22.95    9  

      28.04   31.93   31.97   32.32   32.21   31.99   31.80   31.63

      31.77   31.82   31.57   31.43   31.22   31.37   31.61   30.61

      30.62   30.45   29.66   28.93                                

  2 1-2 Jerome, Bradley       SO PLU-PN                    NT   10:25.73    4  

      27.43   31.29   31.92   32.11   32.12   32.20   32.10   32.18

      31.79   32.17   31.63   31.73   31.17   31.45   31.45   31.19

      30.75   30.61   30.43   30.01                                

  3 1-3 Lozensky, Jeff        FR PLU-PN                    NT   10:42.35    3  

      28.11   31.19   31.55   32.30   32.02   32.20   32.74   32.27

      32.21   32.31   32.36   32.79   32.99   32.65   32.43   32.75

      32.87   32.64   32.19   31.78                                

  4 1-4 Curtis, Jackson       SO PLU-PN                    NT   10:45.38    2  

      29.12   32.37   31.65   32.18   32.43   32.33   32.15   32.83

      32.39   32.14   32.51   32.52   32.74   33.05   33.20   33.03

      33.74   33.35   32.88   28.77                                

  5 1-5 Bress, Matt           FR L&C-OR                    NT   10:46.17    1  

      27.75   31.36   32.27   32.56   32.25   31.98   32.84   32.54

      32.54   32.51   32.72   32.56   33.23   33.56   33.47   33.39

      33.04   33.02   32.91   29.67                                

  6 1-6 Virgin, Ben           FR L&C-OR                    NT   11:41.55  

      29.44   33.60   35.18   35.74   35.61   35.52   35.87   35.84

      34.77   36.03   35.25   35.39   35.48   35.61   36.21   35.36

      35.71   35.96   34.89   34.09                                

 

Event 5  Women 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Duran, Sam            FR L&C-OR                    NT    2:01.21    9  

      27.84   31.06   30.89   31.42                                

  2 1-2 Stafford, Sarah       SO PLU-PN                    NT    2:04.58    4  

      28.18   31.33   31.96   33.11                                

  3 1-3 Booth, Darcie         SR PLU-PN                    NT    2:05.70    3  

      28.07   31.58   32.68   33.37                                

  4 1-4 Straume, Ingrid       SO PLU-PN               2:04.97    2:06.59    2  

      29.50   31.94   32.55   32.60                                

  5 1-5 Greene, Claire        FR L&C-OR                    NT    2:09.29    1  

      30.02   32.79   33.72   32.76                                

  6 1-6 Skaggs, Emily         FR L&C-OR                    NT    2:13.55  

      29.96   33.90   34.85   34.84                                

 

Event 6  Men 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Hartman, Cody         SR PLU-PN                    NT    1:51.78    9  

      25.53   28.12   28.61   29.52                                

  2 1-2 Cosgrove, Hunter      SR PLU-PN                    NT    1:54.28    4  

      25.47   29.24   30.03   29.54                                

  3 1-3 Walker, Shane         FR PLU-PN               1:55.76    1:54.64    3  

      25.16   29.64   30.14   29.70                                

  4 1-4 Torres, Jon           SO L&C-OR                    NT    1:58.28    2  

      26.43   29.69   31.02   31.14                                

  5 1-5 Raphael, Sam          FR L&C-OR                    NT    2:05.14    1  

      27.24   30.90   33.74   33.26                                

  6 1-6 Beirne, Nathan        FR L&C-OR                    NT    2:19.45  

      28.89   34.04   38.40   38.12                                

 

Event 7  Women 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Kelm, Jennica          FR PLU-PN                 23.21     X25.45  

 -- 1- Creaver, Gaby          FR PLU-PN                 27.00     X26.41  

 -- 1- Houlihan, Meg          FR L&C-OR                    NT     X28.16  

 -- 1- Gonicman, Liora        FR L&C-OR                    NT     X29.00  

  1 2-1 Booth, Danielle       FR PLU-PN                 24.98      25.14    9  

  2 2-2 Kometani, Kassie      FR L&C-OR                    NT      25.21    4  

  3 2-3 Kearney, Lauren       FR PLU-PN                 25.01      25.30    3  

  4 2-4 Bishoff, Sydney       SO PLU-PN                 25.69      25.73    2  

  5 2-5 Gerrior, Eleanor      FR L&C-OR                    NT      25.98    1  

  6 2-6 Dunbar, Katie-Lauren  SO L&C-OR                    NT      29.55  

 

Event 8  Men 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Gannon, Rowan          FR L&C-OR                    NT     X24.36  

  1 2-1 Goodman, Jacob        SO PLU-PN                 22.35      22.15    9  

  2 2-2 Liu, Dennis           JR PLU-PN                 23.20      22.61    4  

  3 2-3 Oser, Zac             JR L&C-OR                    NT      22.74    3  

  4 2-4 Vanhoof, Bennon       SR PLU-PN                 23.15      22.86    2  

  5 2-5 Fox, Kevin            SO L&C-OR                    NT      22.99    1  

  6 2-6 Witmer, William       FR L&C-OR                    NT      23.01  

 

Event 9  Women 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Hagen, Arriya          SR PLU-PN                    NT   X2:25.85  

      29.05   35.93   45.83   35.04                                

 -- 1- Perkins, Rebecca       FR PLU-PN                    NT   X2:28.10  

      31.21   37.11   44.48   35.30                                

  1 2-1 Nguyenle, Victoria    FR PLU-PN                    NT    2:17.98    9  

      29.15   35.54   39.11   34.18                                

  2 2-2 Webb, Kylie           SO PLU-PN                    NT    2:18.25    4  

      29.09   35.81   40.51   32.84                                

  3 2-3 Kulp, Katie           JR L&C-OR                    NT    2:19.92    3  

      29.65   35.45   40.52   34.30                                

  4 2-4 Ackman, Therese       SR PLU-PN                    NT    2:23.73    2  

      29.10   36.50   44.74   33.39                                

  5 2-5 DePaepe, Anna         FR L&C-OR                    NT    2:24.31    1  

      30.52   37.75   41.99   34.05                                

  6 2-6 Raphael, Alex         SO L&C-OR                    NT    2:31.91  

      32.03   40.05   43.15   36.68                                

 

Event 10  Men 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Jett, Paul            JR PLU-PN                    NT    2:07.54    9  

      25.71   32.29   37.87   31.67                                

  2 1-2 Jackson, Matt         FR L&C-OR                    NT    2:09.21    4  

      26.78   35.37   36.18   30.88                                

  3 1-3 Anderson, Chris       FR PLU-PN                    NT    2:09.70    3  

      27.61   32.33   39.31   30.45                                

  4 1-4 French, Miles         FR L&C-OR                    NT    2:11.16    2  

      27.87   35.43   36.16   31.70                                

  5 1-5 Vieira, Kekoa         FR PLU-PN                    NT    2:15.84    1  

      26.80   33.76   42.40   32.88                                

  6 1-6 Bundenthal, Sam       FR L&C-OR                    NT    2:33.11  

      31.03   37.67   49.58   34.83                                

 

Event 11  Women 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Duran, Sam            FR L&C-OR                    NT    2:18.17    9  

      30.07   34.67   37.40   36.03                                

  2 1-2 Bingea, Taylor        SO PLU-PN                    NT    2:18.88    4  

      30.58   34.72   37.28   36.30                                

  3 1-3 Ameny, Sarah          SR PLU-PN                    NT    2:23.50    3  

      30.70   36.46   38.57   37.77                                

  4 1-4 Kulp, Katie           JR L&C-OR                    NT    2:23.52    2  

      33.01   36.72   37.10   36.69                                

  5 1-5 Gerrior, Eleanor      FR L&C-OR                    NT    2:24.77    1  

      32.55   37.27   37.11   37.84                                

  6 1-6 Snyder, Carli         SR PLU-PN                    NT    2:28.57  

      31.15   36.11   39.30   42.01                                

 

Event 12  Men 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Wehr, Matt            SR PLU-PN                    NT    2:05.41    9  

      27.63   31.74   32.93   33.11                                

  2 1-2 Fox, Kevin            SO L&C-OR                    NT    2:09.84    4  

      28.43   32.77   33.99   34.65                                

  3 1-3 Shelley, Sam          FR PLU-PN                    NT    2:10.27    3  

      28.86   33.66   33.62   34.13                                

  4 1-4 Anderson, Chris       FR PLU-PN                    NT    2:13.98    2  

      28.00   33.36   35.74   36.88                                

  5 1-5 Bress, Matt           FR L&C-OR                    NT    2:15.74    1  

      28.85   34.64   36.13   36.12                                

  6 1-6 Simon, Zach           SO L&C-OR                    NT    2:31.78  

      29.72   37.25   40.87   43.94                                

 

Event 13  Women 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Bishoff, Sydney        SO PLU-PN                    NT     X57.40  

      26.95   30.45                                                

 -- 1- Creaver, Gaby          FR PLU-PN                    NT     X58.33  

      27.89   30.44                                                

 -- 1- Smith, Lindsay         FR PLU-PN                    NT   X1:01.87  

      29.50   32.37                                                

 -- 1- Houlihan, Meg          FR L&C-OR                    NT   X1:03.41  

      29.74   33.67                                                

 -- 1- Dunbar, Katie-Lauren   SO L&C-OR                    NT   X1:04.52  

      30.89   33.63                                                

  1 2-1 Booth, Danielle       FR PLU-PN                 54.85      55.25    9  

      26.30   28.95                                                

  2 2-2 Kelm, Jennica         FR PLU-PN                    NT      57.20    4  

      26.99   30.21                                                

  3 2-3 Kometani, Kassie      FR L&C-OR                    NT      57.33    3  

      27.76   29.57                                                

  4 2-4 Kearney, Lauren       FR PLU-PN                    NT      57.44    2  

      26.78   30.66                                                

  5 2-5 Wohlstattar, Savanna  JR L&C-OR                    NT    1:02.84    1  

      29.45   33.39                                                

  6 2-6 Sleeter, Mara         FR L&C-OR                    NT    1:03.72  

      29.85   33.87                                                

 

Event 14  Men 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Curtis, Jackson        SO PLU-PN                 50.64     X51.84  

      24.24   27.60                                                

 -- 1- Carpenter, Mitchell    FR PLU-PN                    NT     X53.94  

      25.32   28.62                                                

  1 2-1 Jett, Paul            JR PLU-PN                    NT      48.67    9  

      22.88   25.79                                                

  2 2-2 Goodman, Jacob        SO PLU-PN                    NT      49.99    4  

      23.85   26.14                                                

  3 2-3 Singstad, Elijah      SO PLU-PN                    NT      50.62    3  

      24.09   26.53                                                

  4 2-4 Zabrucky, Michael     FR L&C-OR                    NT      52.44    2  

      24.59   27.85                                                

  5 2-5 Raphael, Sam          FR L&C-OR                    NT      55.25    1  

      25.72   29.53                                                

  6 2-6 Gannon, Rowan         FR L&C-OR                    NT      57.52  

      26.74   30.78                                                

 

Event 15  Women 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Hagen, Arriya          SR PLU-PN                    NT   X2:23.62  

      32.92   35.56   37.47   37.67                                

 -- 1- Commander, Morgan      SR PLU-PN                    NT   X2:26.30  

      34.02   36.89   37.78   37.61                                

  1 2-1 Kim, Luna             SO PLU-PN                    NT    2:14.25    9  

      30.01   33.26   35.25   35.73                                

  2 2-2 Kutz, Marri           FR PLU-PN                    NT    2:20.33    4  

      32.12   35.46   35.98   36.77                                

  3 2-3 Ackman, Therese       SR PLU-PN                    NT    2:25.96    3  

      32.09   37.37   38.64   37.86                                

  4 2-4 DePaepe, Anna         FR L&C-OR                    NT    2:28.38    2  

      34.64   37.59   38.80   37.35                                

  5 2-5 Schultz, Baergen      FR L&C-OR                    NT    2:31.42    1  

    1:13.22                   38.67                                

  6 2-6 Smay, Hannah          JR L&C-OR                    NT    2:31.65  

      35.66   38.67   38.79   38.53                                

 

Event 16  Men 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Hartman, Cody         SR PLU-PN                    NT    2:02.37    9  

      27.79   30.42   32.58   31.58                                

  2 1-2 Baligad, Bryson       SO PLU-PN                    NT    2:03.38    4  

      27.42   30.59   32.43   32.94                                

  3 1-3 Vieira, Kekoa         FR PLU-PN                    NT    2:09.34    3  

      29.82   32.91   33.60   33.01                                

  4 1-4 Oser, Zac             JR L&C-OR                    NT    2:10.35    2  

      29.32   33.04   34.00   33.99                                

  5 1-5 Bundenthal, Sam       FR L&C-OR                    NT    2:22.50    1  

      33.13   35.89   37.46   36.02                                

 

Event 17  Women 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Muller, Erica         SR PLU-PN               5:27.53    5:28.69    9  

      29.44   32.35   33.11   33.52   33.72   33.19   32.81   33.18

      33.81   33.56                                                

  2 1-2 Stenberg, Jessica     SR PLU-PN               5:30.25    5:32.68    4  

      29.65   32.81   33.30   33.83   33.91   34.07   32.23   35.75

      33.99   33.14                                                

  3 1-3 Kajii, Natsuha        JR L&C-OR                    NT    5:36.71    3  

      29.85   32.77   32.77   33.26   33.78   34.11   34.69   35.66

      35.59   34.23                                                

  4 1-4 Straume, Ingrid       SO PLU-PN               5:43.81    5:45.78    2  

      30.75   33.61   34.25   35.09   34.76   34.97   35.70   36.02

      36.25   34.38                                                

  5 1-5 Greene, Claire        FR L&C-OR                    NT    5:48.71    1  

      30.68   33.69   35.01   35.87   35.96   36.17   35.91   35.37

      35.36   34.69                                                

  6 1-6 Megna, Claire         FR L&C-OR                    NT    6:12.32  

      31.83   37.41   38.66   37.69   38.18   37.67   38.62   37.81

      37.14   37.31                                                

 

Event 18  Men 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Bergh, August         FR L&C-OR                    NT    5:01.21    9  

      27.37   30.84   31.11   31.53   32.32   31.38   30.48   30.13

      29.03   27.02                                                

  2 1-2 Cosgrove, Hunter      SR PLU-PN                    NT    5:01.38    4  

      26.54   29.35   30.25   30.66   31.01   31.44   31.50   31.59

      30.63   28.41                                                

  3 1-3 Jerome, Bradley       SO PLU-PN               5:07.16    5:04.50    3  

      26.97   29.89   30.66   30.68   31.25   31.20   31.41   31.28

      30.75   30.41                                                

  4 1-4 Walker, Shane         FR PLU-PN                    NT    5:20.24    2  

      27.16   31.05   31.81   32.01   32.75   32.95   34.03   33.77

      34.04   30.67                                                

  5 1-5 Torres, Jon           SO L&C-OR                    NT    5:24.99    1  

      28.96   32.08   33.06   33.41   33.17   33.27   33.13   33.36

      32.79   31.76                                                

  6 1-6 Virgin, Ben           FR L&C-OR                    NT    5:46.50  

      30.36   34.80   35.41   35.61   34.99   35.38   35.25   35.49

      34.76   34.45                                                

 

Event 19  Women 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- 1- Ness, Emily            FR PLU-PN                    NT   X2:44.49  

      36.59   41.29   42.77   43.84                                

 -- 1- Perkins, Rebecca       FR PLU-PN                    NT   X2:49.71  

      37.75   43.16   44.32   44.48                                

  1 2-1 Nguyenle, Victoria    FR PLU-PN                    NT    2:29.87    9  

      34.17   37.50   38.91   39.29                                

  2 2-2 Mundle, Whitney       FR PLU-PN                    NT    2:34.53    4  

      34.78   40.33   39.21   40.21                                

  3 2-3 Webb, Kylie           SO PLU-PN                    NT    2:35.25    3  

      35.01   39.84   40.35   40.05                                

  4 2-4 Kulp, Katie           JR L&C-OR                    NT    2:39.45    2  

      35.22   39.99   41.83   42.41                                

  5 2-5 Raphael, Alex         SO L&C-OR                    NT    2:49.38    1  

      37.83   42.63   44.42   44.50                                

 

Event 20  Men 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Vanhoof, Bennon       SR PLU-PN                    NT    2:16.38    9  

      29.94   33.97   36.14   36.33                                

  2 1-2 Witmer, William       FR L&C-OR                    NT    2:16.95    4  

      30.75   34.79   36.06   35.35                                

  3 1-3 French, Miles         FR L&C-OR                    NT    2:21.41    3  

      30.55   36.08   37.17   37.61                                

  4 1-4 Jackson, Matt         FR L&C-OR                    NT    2:24.13    2  

      31.57   36.04   37.79   38.73                                

  5 1-5 Lozensky, Jeff        FR PLU-PN                    NT    2:24.28    1  

      31.85   36.23   37.69   38.51                                

  6 1-6 Shelley, Sam          FR PLU-PN                    NT    2:29.67  

      33.76   37.69   38.58   39.64                                

 

Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                               Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Lewis & Clark College-OR  'A'                      NT    3:47.48   11  

     1) Duran, Sam FR                   2) Kometani, Kassie FR            

     3) Kajii, Natsuha JR               4) Gerrior, Eleanor FR            

       26.98    56.51    27.27    57.40    27.82    57.16    16.63    56.41

  2 1-2 Pacific Lutheran University-PN  'A'                NT    3:47.54    4  

     1) Muller, Erica SR                2) Kelm, Jennica FR               

     3) Kearney, Lauren FR              4) Stafford, Sarah SO             

       26.99    56.54    26.97    57.83    26.46    57.41    26.12    55.76

  3 1-3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                NT    3:48.08    2  

     1) Booth, Darcie SR                2) Nguyenle, Victoria FR          

     3) Bishoff, Sydney SO              4) Booth, Danielle FR             

       26.90    57.44    26.75    57.31    27.28    58.07    26.00    55.26

  4 1-4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                NT   x4:05.09  

     1) Commander, Morgan SR            2) Smith, Lindsay FR              

     3) Ness, Emily FR                  4) Perkins, Rebecca FR            

       28.53  1:00.29    29.63  1:02.82    29.08  1:01.82    28.41  1:00.16

  5 1-5 Lewis & Clark College-OR  'B'                      NT    4:12.93  

     1) Skaggs, Emily FR                2) Sleeter, Mara FR               

     3) Smay, Hannah JR                 4) Wohlstattar, Savannah JR       

       29.12  1:02.36    29.96  1:03.86    30.25  1:02.76    30.45  1:03.95

  6 1-6 Lewis & Clark College-OR  'C'                      NT   x4:21.86  

     1) Gonicman, Liora FR              2) Houlihan, Meg FR               

     3) Dunbar, Katie-Lauren SO         4) Schultz, Baergen FR            

       30.72  1:05.36    31.02  1:05.59    30.01  1:05.00    30.55  1:05.91

 

Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                               Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 1-1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                NT    3:20.96   11  

     1) Wehr, Matt SR                   2) Liu, Dennis JR                 

     3) Hartman, Cody SR                4) Baligad, Bryson SO             

       24.22    51.75    23.90    50.39    23.16    49.17    17.17    49.65

  2 1-2 Lewis & Clark College-OR  'A'                      NT    3:23.83    4  

     1) Bergh, August FR                2) Fox, Kevin SO                  

     3) Witmer, William FR              4) Oser, Zac JR                   

       24.07    49.85    23.75    50.51    24.63    53.11    23.33    50.36

  3 1-3 Pacific Lutheran University-PN  'C'                NT    3:31.90    2  

     1) Singstad, Elijah SO             2) Vieira, Kekoa FR               

     3) Carpenter, Mitchell FR          4) Kawakami, Sam SO               

       23.81    50.44    25.35    53.89    26.32    54.90    25.04    52.67

  4 1-4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                NT   x3:31.93  

     1) Jerome, Bradley SO              2) Cosgrove, Hunter SR            

     3) Curtis, Jackson SO              4) Lozensky, Jeff FR              

       24.05    50.80    25.53    54.45    24.53    52.99    25.28    53.69

  5 1-5 Lewis & Clark College-OR  'B'                      NT    3:39.45  

     1) Torres, Jon SO                  2) Raphael, Sam FR                

     3) Bress, Matt FR                  4) Zabrucky, Michael FR           

       25.74    53.65    25.84    55.80    26.58    56.90    25.09    53.10