Licensed to Linfield College       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/11/2019 08:56 PM
                  Lewis & Clark at Linfield 2019 - 1/11/2019                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linfield College  'A'                             1:48.76    1:52.07   11  
     1) Shields, Molly M 19             2) Fry, Kaedi A 22                
     3) Hoyer, Vianka S 18              4) Kakazu, Tahni M 22             
       28.78    31.35    26.57    25.37                                    
  2 Linfield College  'B'                                  NT    1:57.86    4  
     1) Morrison, Lauren E 21           2) Murphy, Alexis R 20            
     3) Samudio, Emily N 20             4) Hartzell, Molli J 21           
       32.44    31.74    27.54    26.14                                    
  3 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    2:01.95    2  
     1) Fiddler, KK B 18                2) Orness, Ciara N 19             
     3) Chirayath, Margot C 18          4) Greene, Claire 18              
       31.79    34.44    28.96    26.76                                    
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    2:07.77  
     1) Brandt, Julia M 18              2) DePaepe, Anna 18               
     3) Kates, Anna D 17                4) Megna, Claire 18               
       32.35    35.25    32.21    27.96                                    
  5 Linfield College  'C'                                  NT   x2:08.46  
     1) Fryer, Elizabeth M 21           2) Mitchell, Fay M 20             
     3) Hecht, Hailey A 22              4) Reichelderfer, Laina G 18      
       31.81    36.11    31.96    28.58                                    
  6 Linfield College  'D'                                  NT   x2:09.82  
     1) Reyes, Belle B 21               2) Guy, Meghan E 18               
     3) Riggs, Malia L 21               4) Hall, Caroline E 19            
       31.97    37.89    31.80    28.16                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    1:45.73   11  
     1) Shepel, Ian A 18                2) Witmer, William 18             
     3) Jackson, Matt 18                4) Raphael, Sam 18                
       26.10    28.33    23.87    27.43                                    
  2 Linfield College  'B'                                  NT    1:57.54    4  
     1) Clark, Ryan J 21                2) Dole, Cameron f 21             
     3) Trevino, Sergio D 22            4) Rasmussen, Keith G 21          
       29.31    29.55    26.00    32.68                                    
 -- Linfield College  'A'                             1:30.93         DQ  
     1) Fitial, Daisuke O 19            2) Gourley, Trevor R 22           
     3) Cutting, Noah J 21              4) Morrison, Mitchell j 19        
       25.02    27.74    24.32    22.37                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             21 Linfield            17:30.90   18:01.94    9  
      28.70   31.35   32.19   32.41   32.88   32.98   32.84   33.05
      33.06   33.15   32.75   32.96   33.24   33.04   33.14   33.19
      33.60   33.24   33.38   33.61   33.14   33.09   33.10   32.83
      32.81   32.96   33.08   33.26   33.26   33.01   32.75   32.51
      31.38
  2 Murray, Sabrina M         18 L&C-OR                    NT   19:00.36    4  
      30.60   33.34   33.95   34.58   34.69   34.50   35.15   34.94
      34.59   35.14   35.14   34.90   35.16   34.88   34.83   34.72
      34.90   35.10   34.89   34.95   34.87   34.58   34.62   34.79
      34.92   34.73   34.73   34.91   34.73   34.34   34.09   34.12
      33.98
  3 Couch, Isabelle M         18 L&C-OR                    NT   19:49.42    3  
      31.90   35.54   36.42   36.18   36.26   36.42   36.38   36.46
      36.38   36.14   36.39   36.48   36.60   36.38   36.83   36.70
      36.52   36.30   36.01   36.01   36.67   36.48   36.42   36.32
      35.92   36.40   36.13   36.40   36.09   36.09   35.69   35.44
      33.07
  4 Skaggs, Emily             18 L&C-OR                    NT   21:02.81    2  
      34.67   37.28   38.14   38.54   38.67   38.42   38.75   38.67
      39.12   38.49   38.39   38.13   38.23   38.18   38.06   38.46
      38.26   38.05   38.26   38.17   38.67   38.40   38.39   38.64
      38.70   38.56   38.87   38.61   38.87   38.42   38.60   38.20
      36.94
  5 Anderson, Grace R         18 L&C-OR                    NT  x21:37.58  
      34.41   38.87   39.87   40.20   39.62   38.93   39.69   39.28
      40.27   40.27   39.73   38.82   39.50   39.27   39.66   39.47
      39.69   39.29   39.56   40.02   39.52   39.11   39.79   39.46
      39.07   39.25   39.26   39.39   39.41   39.15   39.95   39.20
      38.60
  6 St. Marie, Claire E       21 Linfield            19:08.31   21:54.29    1  
      35.27   38.19   39.62   39.99   40.59   40.57   40.64   40.99
      40.76   40.91   40.43   40.55   40.52   40.86   40.81   40.64
      40.26   40.33   40.22   40.20   40.12   40.55   40.36   39.79
      40.61   40.27   40.28   39.14   38.60   38.49   38.36   39.10
      36.27
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lemire, Matt d            22 Linfield            16:15.36   16:53.19    9  
      27.26   29.70   30.57   31.06   30.84   30.90   31.01   30.77
      31.12   30.96   30.83   31.03   30.87   31.26   31.05   30.86
      31.08   30.98   30.88   31.22   30.73   30.77   30.99   30.81
      31.20   31.02   30.47   30.78   31.04   30.57   30.77   30.27
      29.52
  2 Flores, David             21 Linfield            17:06.51   17:43.09    4  
      27.89   30.25   31.04   31.58   31.61   32.09   32.08   31.73
      32.00   32.02   32.29   32.29   32.45   32.51   32.64   32.75
      33.04   32.93   33.04   33.31   32.92   32.46   32.47   31.74
      32.50   33.17   33.59   33.30   33.43   31.86   31.78   32.43
      31.90
  3 Spiecker, Alex N          18 L&C-OR                    NT   18:10.12    3  
      28.83   32.26   33.40   33.30   33.60   34.07   33.99   33.94
      33.65   33.98   33.66   33.73   33.63   33.82   33.29   33.66
      33.18   33.38   32.86   32.93   32.76   33.12   32.90   32.94
      32.54   32.86   33.21   33.16   32.30   32.75   31.83   30.20
      34.39
  4 Bress, Matt               18 L&C-OR                    NT   18:17.42    2  
      29.67   32.91   33.14   33.28   34.01   34.38   33.81   33.80
      34.00   33.64   33.81   33.57   33.74   33.83   33.60   32.69
      33.01   32.45   33.47   33.92   33.18   33.10   33.00   33.66
      33.22   34.34   34.37   33.65   32.69   32.55   32.94   32.51
      31.48
  5 Rasmussen, Keith G        21 Linfield            19:41.26   19:39.13    1  
      29.94   32.85   34.06   35.09   35.34   35.06   36.12   35.58
      35.51   35.78   36.60   37.11   37.54   36.11   36.40   36.55
      37.54   36.16   37.17   35.90   36.23   36.19   36.52   36.04
      36.99   35.72   35.88   36.46   36.40   35.73   35.10   34.98
      34.48
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steward, Lottie R         20 Linfield             2:03.11    2:04.45    9  
      28.86   30.99   32.06   32.54                                
  2 Shields, Molly M          19 Linfield             2:04.92    2:06.16    4  
      28.80   32.25   32.40   32.71                                
  3 Chirayath, Margot C       18 L&C-OR                    NT    2:06.95    3  
      29.17   31.92   32.82   33.04                                
  4 Chang, Alys J             18 L&C-OR                    NT    2:07.15    2  
      29.27   32.07   33.31   32.50                                
  5 Hall, Caroline E          19 Linfield             2:14.41    2:17.51    1  
      30.53   34.79   36.53   35.66                                
  6 Megna, Claire             18 L&C-OR                    NT    2:20.78  
      31.13   35.90   36.63   37.12                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           21 Linfield             1:42.23    1:46.22    9  
      24.42   26.81   27.41   27.58                                
  2 Morrison, Mitchell j      19 Linfield             1:56.06    1:50.54    4  
      24.76   28.13   28.53   29.12                                
  3 Bergh, August             18 L&C-OR                    NT    1:51.04    3  
      25.77   28.55   28.82   27.90                                
  4 Monteleone, Kyle C        19 L&C-OR                    NT    1:55.02    2  
      26.26   28.67   29.54   30.55                                
  5 Endicott, Daniel L        20 Linfield             1:55.27    1:58.53    1  
      26.94   29.97   30.95   30.67                                
  6 Bundenthal, Sam           18 L&C-OR                    NT    2:06.89  
      28.80   32.17   33.03   32.89                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kometani, Kassie          18 L&C-OR                    NT      25.13    9  
  2 Kakazu, Tahni M           22 Linfield               24.20      25.22    4  
  3 Gerrior, Eleanor          18 L&C-OR                    NT      25.28    3  
  4 Murphy, Alexis R          20 Linfield               26.15      26.32    2  
  5 Samudio, Emily N          20 Linfield               24.86      26.73    1  
  6 Orness, Ciara N           19 L&C-OR                    NT      27.09  
  7 Brandt, Julia M           18 L&C-OR                    NT     x28.14  
  8 Guy, Meghan E             18 Linfield               30.01     x29.83  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gourley, Trevor R         22 Linfield               20.84      21.86    9  
  2 Butcher, Andrew J         18 L&C-OR                    NT      22.01    4  
  3 Greener, JP P             18 L&C-OR                    NT      22.88    3  
  4 Forte, Omri J             19 Linfield               24.26      24.07    2  
  5 Raphael, Sam              18 L&C-OR                    NT      24.39    1  
  6 Dole, Cameron f           21 Linfield               25.84      24.64  
  7 Lebovic, Zachary S        18 L&C-OR                    NT     x26.55  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Khong, Erin B             18 L&C-OR                    NT    4:58.34    9  
      30.76   35.71   40.32   40.00   41.20   42.11   35.17   33.07
  2 Walkup, Anne C            19 Linfield             4:51.97    5:01.43    4  
      31.45   35.77   40.60   39.08   42.97   42.79   34.88   33.89
  3 DePaepe, Anna             18 L&C-OR                    NT    5:05.43    3  
      31.65   38.05   39.12   38.53   43.00   43.45   36.65   34.98
  4 Fiddler, KK B             18 L&C-OR                    NT    5:14.57    2  
      33.28   39.48   38.36   37.26   44.50   47.21   38.73   35.75
  5 Greene, Claire            18 L&C-OR                    NT   x5:15.34  
      32.38   38.48   40.96   40.31   45.09   45.71   37.13   35.28
  6 Reichelderfer, Laina G    18 Linfield             5:31.62    5:33.71    1  
      35.09   45.40   39.97   40.81   47.07   47.26   39.12   38.99
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lemire, Matt d            22 Linfield                  NT    4:32.98    9  
      26.77   31.40   36.95   35.04   42.65   41.45   30.06   28.66
  2 Hammons, Hugh K           19 Linfield             4:28.78    4:35.02    4  
      27.56   31.42   35.61   34.39   41.08   41.83   31.76   31.37
  3 Shepel, Ian A             18 L&C-OR                    NT    4:42.35    3  
      28.69   32.92   36.43   35.15   41.75   40.39   33.72   33.30
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerrior, Eleanor          18 L&C-OR                    NT      58.61    9  
      27.49   31.12                                                
  2 Hoyer, Vianka S           18 Linfield               59.64      58.84    4  
      27.70   31.14                                                
  3 Karson, Caroline H        18 L&C-OR                    NT    1:00.47    3  
      27.64   32.83                                                
  4 Chirayath, Margot C       18 L&C-OR                    NT    1:06.15    2  
      30.01   36.14                                                
  5 Steward, Lottie R         20 Linfield             1:05.24    1:06.57    1  
      31.22   35.35                                                
  6 Mitchell, Fay M           20 Linfield                  NT    1:13.27  
      33.40   39.87                                                
  7 Kates, Anna D             17 L&C-OR                    NT   x1:14.00  
      34.46   39.54                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitial, Daisuke O         19 Linfield               51.14      52.55    9  
      24.62   27.93                                                
  2 Simpson, Joseph E         19 Linfield               51.85      53.76    4  
      25.00   28.76                                                
  3 Jackson, Matt             18 L&C-OR                    NT      56.12    3  
      26.14   29.98                                                
  4 Vasilev, Chris H          18 Linfield                  NT      58.69    2  
      26.98   31.71                                                
  5 Raphael, Sam              18 L&C-OR                    NT      59.94    1  
      28.01   31.93                                                
  6 Lebovic, Zachary S        18 L&C-OR                    NT    1:03.84  
      29.37   34.47                                                
  7 Trevino, Sergio D         22 Linfield             1:00.78   x1:10.32  
      30.70   39.62                                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kometani, Kassie          18 L&C-OR                    NT      54.68    9  
      26.66   28.02                                                
  2 Hartzell, Molli J         21 Linfield               55.48      55.34    4  
      26.82   28.52                                                
  3 Fry, Kaedi A              22 Linfield               56.42      58.37    3  
      27.71   30.66                                                
  4 Samudio, Emily N          20 Linfield                  NT      58.81    2  
      28.46   30.35                                                
  5 Fryer, Elizabeth M        21 Linfield               58.73     x59.57  
      28.90   30.67                                                
  6 Greene, Claire            18 L&C-OR                    NT    1:00.01    1  
      28.85   31.16                                                
  7 Skaggs, Emily             18 L&C-OR                    NT    1:00.05  
      28.55   31.50                                                
  8 Megna, Claire             18 L&C-OR                    NT   x1:05.70  
      31.19   34.51                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           21 Linfield               48.44      48.61    9  
      23.37   25.24                                                
  2 Butcher, Andrew J         18 L&C-OR                    NT      48.82    4  
      23.42   25.40                                                
  3 Greener, JP P             18 L&C-OR                    NT      49.31    3  
      23.76   25.55                                                
  4 Witmer, William           18 L&C-OR                    NT      51.42    2  
      24.67   26.75                                                
  5 Forte, Omri J             19 Linfield               54.91      54.12    1  
      25.77   28.35                                                
  6 Clark, Ryan J             21 Linfield               55.42      56.77  
      26.51   30.26                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             21 Linfield                  NT    1:00.69    9  
      29.96   30.73                                                
  2 Morrison, Lauren E        21 Linfield             1:05.10    1:06.57    4  
      32.97   33.60                                                
  3 Fiddler, KK B             18 L&C-OR                    NT    1:06.73    3  
      33.33   33.40                                                
  4 Brandt, Julia M           18 L&C-OR                    NT    1:08.57    2  
      33.83   34.74                                                
  5 DePaepe, Anna             18 L&C-OR                    NT    1:09.73    1  
      34.10   35.63                                                
  6 Reyes, Belle B            21 Linfield             1:03.87    1:11.12  
      34.37   36.75                                                
  7 Kates, Anna D             17 L&C-OR                    NT   x1:15.31  
      36.37   38.94                                                
  8 Riggs, Malia L            21 Linfield             1:09.14   x1:17.66  
      37.29   40.37                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitial, Daisuke O         19 Linfield               50.91      55.97    9  
      26.86   29.11                                                
  2 Monteleone, Kyle C        19 L&C-OR                    NT      58.70    4  
      27.81   30.89                                                
  3 Shepel, Ian A             18 L&C-OR                    NT      59.54    3  
      28.81   30.73                                                
  4 Hammons, Hugh K           19 Linfield             1:00.19    1:02.09    2  
      30.48   31.61                                                
  5 Vasilev, Chris H          18 Linfield                  NT    1:11.91    1  
 -- Bundenthal, Sam           18 L&C-OR                    NT         DQ  
      33.32   34.26                                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             21 Linfield             5:01.65    5:27.37    9  
      29.74   32.23   32.88   33.25   33.36   32.83   32.99   33.17
      33.49   33.43                                                
  2 Chang, Alys J             18 L&C-OR                    NT    5:34.74    4  
      30.88   33.49   33.95   34.08   33.98   33.64   33.88   33.99
      33.89   32.96                                                
  3 Murray, Sabrina M         18 L&C-OR                    NT    5:38.46    3  
      31.12   33.86   33.86   33.59   33.74   33.84   34.11   34.95
      35.13   34.26                                                
  4 Couch, Isabelle M         18 L&C-OR                    NT    5:48.17    2  
      31.97   35.20   35.18   35.36   35.32   35.48   35.57   35.18
      35.26   33.65                                                
  5 Hall, Caroline E          19 Linfield             5:54.66    6:04.24    1  
      32.11   36.32   36.44   36.60   36.76   37.65   37.01   37.93
      37.73   35.69                                                
  6 Anderson, Grace R         18 L&C-OR                    NT   x6:10.98  
      32.26   36.03   37.91   38.12   37.20   37.84   37.89   38.50
      38.16   37.07                                                
  7 St. Marie, Claire E       21 Linfield             5:34.50    6:13.12  
      32.42   35.26   36.96   38.24   38.24   38.85   38.98   39.45
      38.81   35.91                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, David             21 Linfield             4:50.61    5:01.17    9  
      27.44   30.12   30.41   30.90   30.46   30.26   30.36   30.36
      30.50   30.36                                                
  2 Bergh, August             18 L&C-OR                    NT    5:06.11    4  
      27.78   30.15   30.63   31.54   31.32   31.49   31.20   30.97
      30.66   30.37                                                
  3 Simpson, Joseph E         19 Linfield             5:04.83    5:11.31    3  
      26.82   29.93   30.76   31.57   32.12   32.37   32.43   32.18
      32.13   31.00                                                
  4 Spiecker, Alex N          18 L&C-OR                    NT    5:12.65    2  
      27.62   30.56   31.47   31.96   32.55   32.52   32.61   32.25
      31.79   29.32                                                
  5 Endicott, Daniel L        20 Linfield             5:36.26    5:27.18    1  
      28.52   32.12   32.95   33.61   33.89   33.90   33.70   33.86
      32.60   32.03                                                
  6 Bress, Matt               18 L&C-OR                    NT    5:27.48  
      28.00   32.95   33.84   34.53   33.05   33.73   33.29   33.68
      33.32   31.09                                                
  7 Rasmussen, Keith G        21 Linfield             5:21.92   x5:46.46  
      30.58   33.17   34.62   35.88   35.31   36.53   36.01   35.51
      34.86   33.99                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Kaedi A              22 Linfield             1:08.68    1:09.04    9  
      32.97   36.07                                                
  2 Karson, Caroline H        18 L&C-OR                    NT    1:09.94    4  
      33.10   36.84                                                
  3 Orness, Ciara N           19 L&C-OR                    NT    1:11.83    3  
      34.11   37.72                                                
  4 Khong, Erin B             18 L&C-OR                    NT    1:14.29    2  
      35.08   39.21                                                
  5 Mitchell, Fay M           20 Linfield             1:16.93    1:16.97    1  
      36.24   40.73                                                
  6 Walkup, Anne C            19 Linfield             1:20.70    1:17.19  
      36.80   40.39                                                
  7 Hecht, Hailey A           22 Linfield             1:18.15   x1:20.76  
      38.54   42.22                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gourley, Trevor R         22 Linfield               58.37    1:00.78    9  
      28.47   32.31                                                
  2 Witmer, William           18 L&C-OR                    NT    1:02.21    4  
      28.96   33.25                                                
  3 Jackson, Matt             18 L&C-OR                    NT    1:07.20    3  
      31.91   35.29                                                
  4 Dole, Cameron f           21 Linfield                  NT    1:10.14    2  
      32.11   38.03                                                
  5 Trevino, Sergio D         22 Linfield             1:05.92    1:18.75    1  
      36.40   42.35                                                
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linfield College  'A'                             1:37.25    1:43.00   11  
     1) Kakazu, Tahni M 22              2) Murphy, Alexis R 20            
     3) Morrison, Lauren E 21           4) Hartzell, Molli J 21           
       24.96    25.45    27.07    25.52                                    
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    1:43.33    4  
     1) Gerrior, Eleanor 18             2) Chang, Alys J 18               
     3) Kometani, Kassie 18             4) Karson, Caroline H 18          
       25.13    27.22    25.29    25.69                                    
  3 Linfield College  'B'                                  NT    1:44.61    2  
     1) Hoyer, Vianka S 18              2) Shields, Molly M 19            
     3) Fryer, Elizabeth M 21           4) Steward, Lottie R 20           
       25.90    25.12    27.14    26.45                                    
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    1:47.52  
     1) Khong, Erin B 18                2) Couch, Isabelle M 18           
     3) Skaggs, Emily 18                4) Murray, Sabrina M 18           
       26.56    27.40    26.85    26.71                                    
  5 Linfield College  'C'                                  NT   x1:57.03  
     1) Hecht, Hailey A 22              2) Reichelderfer, Laina G 18      
     3) Reyes, Belle B 21               4) Walkup, Anne C 19              
       29.99    30.07    28.67    28.30                                    
  6 Linfield College  'D'                                  NT   x2:02.41  
     1) Riggs, Malia L 21               2) O'Brien, Genevieve E 20        
     3) Huerta, Leslie M 20             4) Guy, Meghan E 18               
       30.69    33.49    28.32    29.91                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    1:29.48   11  
     1) Butcher, Andrew J 18            2) Monteleone, Kyle C 19          
     3) Bergh, August 18                4) Greener, JP P 18               
       22.02    22.68    22.51    22.27                                    
  2 Linfield College  'A'                             1:23.17    1:33.46    4  
     1) Morrison, Mitchell j 19         2) Lemire, Matt d 22              
     3) Endicott, Daniel L 20           4) Simpson, Joseph E 19           
       22.57    24.09    24.28    22.52                                    
  3 Linfield College  'B'                                  NT    1:38.19    2  
     1) Forte, Omri J 19                2) Flores, David 21               
     3) Hammons, Hugh K 19              4) Vasilev, Chris H 18            
       24.24    24.24    24.63    25.08                                    
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    1:43.09  
     1) Spiecker, Alex N 18             2) Bundenthal, Sam 18             
     3) Lebovic, Zachary S 18           4) Bress, Matt 18                 
       25.13    25.55    26.44    25.97                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Linfield College                    111   2. Lewis & Clark College                94
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Linfield College                    124   2. Lewis & Clark College                76