Licensed to George Fox University Swim Team
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/23/2019 07:26 PM
              2019 Bruin Invitational - 11/23/2019 to 11/24/2019               
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 George Fox University  'A'                                  1:40.37   40  
     1) Gibson, Olivia M SO             2) Orozco, Tessa SO               
     3) Wood, Gabby SO                  4) Monkhouse, Aspen M JR          
  2 Pacific Lutheran University-PN  'A'                         1:40.39   34  
     1) Hamilton, Bailey SO             2) Chan-Orcutt, Sidney FR         
     3) Nguyenle, Victoria SR           4) Kearney, Lauren SR             
  3 Lewis & Clark College-OR  'A'                               1:43.65   32  
     1) Greene, Claire SR               2) Rousseau, Annabelle R FR       
     3) Murray, Sabrina M JR            4) Skaggs, Emily SR               
  4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                         1:44.22   30  
     1) Chan-Orcutt, Makenzie FR        2) Duven, Bridget SO              
     3) Mundle, Whitney SR              4) Shannon, Alex JR               
  5 Willamette University Swimming  'A'                         1:45.74   28  
     1) Lee, Surya R SO                 2) Wei, Min SO                    
     3) Fritz, Gwyn FR                  4) Frenkel, Olivia N FR           
  6 Lewis & Clark College-OR  'B'                               1:45.84   26  
     1) O'Keefe, Maura E FR             2) Teh, Kiana H FR                
     3) Fiddler, KK B SO                4) Couch, Isabelle M SO           
  7 Pacific Unviersity-OR  'A'                                  1:46.35   24  
     1) Abrigonde, Julianne FR          2) Stevenson, Maggie SR           
     3) McWilliams, Lauren SR           4) Garcia, Kimberly JR            
  8 George Fox University  'B'                                  1:49.69   22  
     1) Angerame, Maddy SO              2) Williams, Abby SO              
     3) Weber, Chloe SO                 4) Smith, Gabi FR                 
  9 Willamette University Swimming  'B'                         1:53.72   18  
     1) Jones, Anna C SO                2) Khoury, Maddie L SO            
     3) Mares De Juan, Kristell E FR    4) McEvoy, Emma M FR              
 10 Pacific Unviersity-OR  'B'                                  2:00.02   14  
     1) Crumb, Julia SO                 2) Corsi, Kayla FR                
     3) Mazhary-Clark, Cecilia SR       4) Pratt, Phoebe FR               
 11 Mills College Cyclones  'A'                                 2:00.21   12  
     1) Zimmermann, Lici SO             2) Taboada, Juliana FR            
     3) Schottstaedt, Rachel SO         4) Krystad, Maggie SR             
 12 Mills College Cyclones  'B'                                 2:47.65   10  
     1) Pratt, Annalisa SR              2) Borja, Leslie SO               
     3) Hurtado, Kiara SR               4) Dong, Cat SR                   
 
Event 2  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                         1:26.05   40  
     1) Trieu, Ethan JR                 2) Hecksel, Phillip JR            
     3) Mortensen, Hayden JR            4) Johannessen, Alexander FR      
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                               1:28.27   34  
     1) Norman, Eric FR                 2) Monteleone, Kyle C JR          
     3) Shepel, Ian A JR                4) Greener, JP P SO               
  3 George Fox University  'A'                                  1:29.88   32  
     1) Villacrusis, Christian SO       2) Bartoo, Hunter FR              
     3) Dean, Caleb T SR                4) Gibson, Levi FR                
  4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                         1:30.59   30  
     1) Cutter, Charlie SO              2) Waltz, James JR                
     3) Chandler, Christiaan JR         4) Koivisto, Seth JR              
  5 Willamette University Swimming  'B'                         1:31.58   28  
     1) Wells, Greg R SO                2) Fang, Daniel J JR              
     3) Adams, Keaton P SO              4) Segimoto, Evan K JR            
  6 Willamette University Swimming  'A'                         1:31.79   26  
     1) Fritz, Ben R JR                 2) Hulti, Jacob S SR              
     3) Hougan, Alex C SR               4) Ludwig, Derek T SR             
  7 Lewis & Clark College-OR  'B'                               1:32.11   24  
     1) Spiecker, Alex N SO             2) Searcy, Camden L FR            
     3) Gale, Keagan C FR               4) Witmer, William SR             
  8 Pacific Unviersity-OR  'A'                                  1:33.23   22  
     1) Joireman, Joshua FR             2) Huynh, Hung SO                 
     3) Gates, Conner FR                4) Greer, Woodey SR               
  9 George Fox University  'B'                                  1:35.74   18  
     1) Anderson, William FR            2) Mourich, Chris FR              
     3) Burdick, Austin SR              4) Dapkus, Elijah FR              
 
Event 3  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hamilton, Bailey          SO PLU-PN               1:00.51      58.64   20  
  2 Gibson, Olivia M          SO George Fox             59.85      59.99   17  
  3 Kishaba, Kiyomi           JR PLU-PN               1:01.01    1:00.88   16  
  4 Abrigonde, Julianne       FR Pacific-OR           1:03.35    1:02.07   15  
  5 Orozco, Tessa             SO George Fox           1:03.25    1:02.12   14  
  6 Chan-Orcutt, Sidney       FR PLU-PN               1:03.02    1:02.71   13  
  8 Greene, Claire            SR L&C-OR               1:02.99    1:03.44   11  
  9 Pierson, Corinne A        SO WU                   1:03.12    1:03.75    9  
B - Final
  7 Wei, Min                  SO WU                   1:03.51    1:03.06   12  
 10 McWilliams, Lauren        SR Pacific-OR           1:03.76    1:04.04    7  
 11 Zuckerman, Jamie          JR George Fox           1:04.94    1:04.50    6  
 12 Machutta, Kenzie N        SO George Fox           1:05.53    1:05.90    5  
 13 Garcia, Kimberly          JR Pacific-OR           1:06.83    1:07.10    4  
 14 Duven, Bridget            SO PLU-PN               1:06.70    1:07.19    3  
 15 Randall, Delaney E        FR L&C-OR               1:05.70    1:08.50    2  
 16 Sheehan, Grace A          FR WU                   1:06.53    1:09.07    1  
 
Event 4  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Johannessen, Alexander    FR PLU-PN                 51.66      51.03   20  
  2 Trieu, Ethan              JR PLU-PN                 53.49      51.91   17  
  3 Monteleone, Kyle C        JR L&C-OR                 51.64      52.03   16  
  4 Ludwig, Derek T           SR WU                     53.32      52.82   15  
  5 Dean, Caleb T             SR George Fox             53.13      52.89   14  
  6 Hedman, Ben B             SR WU                     53.02      54.18   13  
  7 Norman, Eric              FR L&C-OR                 53.95      54.39   12  
 15 Dapkus, Elijah            FR George Fox             54.87      55.93    2  
B - Final
  8 Cutter, Charlie           SO PLU-PN                 55.27      54.83   11  
  9 Huynh, Hung               SO Pacific-OR             55.33      54.87    9  
 10 Joireman, Joshua          FR Pacific-OR             56.94      54.88    7  
 11 Hecksel, Phillip          JR PLU-PN                 54.90      55.17    6  
 12 Compton, Will D           FR WU                     55.34      55.23    5  
 13 Chandler, Christiaan      JR PLU-PN                 55.35      55.37    4  
 14 Mortensen, Hayden         JR PLU-PN                 54.88      55.75    3  
 16 Bress, Matt               SR L&C-OR                 55.82      57.15    1  
 
Event 5  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nguyenle, Victoria        SR PLU-PN               2:23.01    2:22.97   20  
  2 Mundle, Whitney           SR PLU-PN               2:29.37    2:29.07   17  
  3 Orness, Ciara N           SO L&C-OR               2:31.91    2:29.35   16  
  4 Cranch, Claire            FR PLU-PN               2:28.47    2:30.22   15  
  5 Chang, Alys J             SO L&C-OR               2:30.65    2:30.31   14  
  6 Khong, Erin B             JR L&C-OR               2:32.51    2:32.27   13  
  7 Taggesell, Cameron J      JR WU                   2:34.92    2:35.74   12  
 10 Chan-Orcutt, Makenzie     FR PLU-PN               2:31.65    2:36.86    7  
B - Final
  8 Kearney, Lauren           SR PLU-PN               2:36.68    2:35.79   11  
  9 Oshiro, Tori              SO PLU-PN               2:36.36    2:35.82    9  
 11 Kim, Reina                FR PLU-PN               2:39.06    2:37.77    6  
 12 Wood, Gabby               SO George Fox           2:41.92    2:38.09    5  
 13 Hynes, Annabelle          FR George Fox           2:41.34    2:38.63    4  
 14 Wei, Min                  SO WU                   2:42.49    2:43.62    3  
 15 Fritz, Gwyn               FR WU                   2:44.98    2:46.34    2  
 16 Messineo, Tabitha         SO PLU-PN               2:48.33    2:46.89    1  
 
Event 6  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Koivisto, Seth            JR PLU-PN               2:11.99    2:11.91   20  
  2 Jackson, Matt             SR L&C-OR               2:17.11    2:14.60   17  
  3 Witmer, William           SR L&C-OR               2:14.25    2:14.61   16  
  4 Lozensky, Jeff            SR PLU-PN               2:17.81    2:17.71   15  
  5 Bartoo, Hunter            FR George Fox           2:20.26    2:21.49   14  
  6 Anderson, William         FR George Fox           2:24.45    2:22.67   13  
  8 Nickell, Ben J            FR WU                   2:21.52    2:23.98   11  
 10 Celebrado, Nicolas        SO PLU-PN               2:23.86    2:24.58    7  
B - Final
  7 Gibson, Levi              FR George Fox           2:24.62    2:23.47   12  
  9 Daugherty, Robbie A       SO WU                   2:27.16    2:24.43    9  
 11 Thompson, Peter           SO PLU-PN               2:28.01    2:24.62    6  
 12 Mourich, Chris            FR George Fox           2:25.92    2:24.99    5  
 13 Smith, Michael            JR PLU-PN               2:27.80    2:29.69    4  
 
Event 7  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kishaba, Kiyomi           JR PLU-PN               2:11.03    2:09.85   20  
  2 Gibson, Olivia M          SO George Fox           2:13.14    2:12.59   17  
  3 Shannon, Alex             JR PLU-PN               2:12.29    2:13.06   16  
  4 Pierson, Corinne A        SO WU                   2:13.51    2:14.19   15  
  5 Fiddler, KK B             SO L&C-OR               2:16.62    2:15.46   14  
  6 Rasmussen, Jensine B      SR WU                   2:16.01    2:15.77   13  
  7 Lovre, Maya               FR PLU-PN               2:15.32    2:17.60   12  
  8 VanHeyningen, Hannah      SO PLU-PN               2:17.21    2:20.39   11  
B - Final
  9 Angerame, Maddy           SO George Fox           2:22.56    2:19.87    9  
 10 Ritcey, Tess              SO PLU-PN               2:24.84    2:20.97    7  
 11 Perkins, Rebecca          SR PLU-PN               2:27.59    2:24.21    6  
 12 Kutz, Marri               JR PLU-PN               2:28.69    2:24.60    5  
 13 Williams, Abby            SO George Fox           2:37.64    2:35.90    4  
 14 Kates, Anna D             SO L&C-OR               2:38.68    2:39.16    3  
 15 Krystad, Maggie           SR MILLS                2:46.30    2:49.42    2  
 
Event 8  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mortensen, Hayden         JR PLU-PN               1:59.13    1:56.95   20  
  2 Toschi, Jared             JR PLU-PN               2:01.72    2:02.42   17  
  3 Shepel, Ian A             JR L&C-OR               2:03.52    2:03.97   16  
  4 Reeves, Will T            FR WU                   2:05.40    2:05.67   15  
  5 Hakeman, Colin A          SR WU                   2:10.05    2:08.64   14  
  6 Waltz, James              JR PLU-PN               2:09.40    2:11.50   13  
  7 Hunter, Ethan             SO Pacific-OR           2:30.44    2:30.15   12  
 
Event 9  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monkhouse, Aspen M        JR George Fox             54.69      54.81   20  
  2 Chan-Orcutt, Sidney       FR PLU-PN                 56.46      55.82   17  
  3 Kearney, Lauren           SR PLU-PN                 55.14      55.85   16  
  4 Frenkel, Olivia N         FR WU                     56.19      56.09   15  
  5 Orozco, Tessa             SO George Fox             57.31      56.52   14  
  6 Skaggs, Emily             SR L&C-OR                 56.77      56.79   13  
  7 Abrigonde, Julianne       FR Pacific-OR             56.17      56.99   12  
  8 Weber, Chloe              SO George Fox             57.87      57.58   11  
B - Final
  9 Rousseau, Annabelle R     FR L&C-OR                 58.45      57.67    9  
 10 Chan-Orcutt, Makenzie     FR PLU-PN                 57.98      57.92    7  
 11 Duven, Bridget            SO PLU-PN                 58.02      58.19    6  
 12 Garcia, Kimberly          JR Pacific-OR             58.55      58.81    5  
 13 Burke, Allie              SO PLU-PN                 58.94      59.25    4  
 14 Lovre, Maya               FR PLU-PN                 58.50      59.35    3  
 15 O'Keefe, Maura E          FR L&C-OR                 59.29      59.65    2  
 16 Campbell, Mary            FR PLU-PN                 59.11    1:00.85    1  
 
Event 10  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Monteleone, Kyle C        JR L&C-OR                 47.70      48.36   20  
  2 Greener, JP P             SO L&C-OR                 48.35      48.46   17  
  3 Dean, Caleb T             SR George Fox             49.03      48.92   16  
  4 Joireman, Joshua          FR Pacific-OR             49.96      49.17   15  
  5 Fritz, Ben R              JR WU                     49.23      49.91   14  
  7 Gibson, Levi              FR George Fox             49.92      50.10   12  
  8 Mortensen, Hayden         JR PLU-PN                 48.77      50.30   11  
 15 Shepel, Ian A             JR L&C-OR                 49.92      52.25    2  
B - Final
  6 Hougan, Alex C            SR WU                     50.08      49.92   13  
  9 Fang, Daniel J            JR WU                     50.69      50.42    9  
 10 Hecksel, Phillip          JR PLU-PN                 50.35      50.75    7  
 11 Chandler, Christiaan      JR PLU-PN                 51.30      50.91    6  
 12 Wells, Greg R             SO WU                     51.41      51.41    5  
 13 Hulti, Jacob S            SR WU                     50.81      51.60    4  
 14 Searcy, Camden L          FR L&C-OR                 51.32      51.67    3  
 16 Segimoto, Evan K          JR WU                     51.35      53.27    1  
 
Event 11  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nguyenle, Victoria        SR PLU-PN               2:14.64    2:14.98   20  
  2 Khong, Erin B             JR L&C-OR               2:16.73    2:15.22   17  
  3 Cranch, Claire            FR PLU-PN               2:13.09    2:15.39   16  
  4 Shannon, Alex             JR PLU-PN               2:14.92    2:16.36   15  
  5 Hamilton, Bailey          SO PLU-PN               2:16.06    2:17.03   14  
  6 Greene, Claire            SR L&C-OR               2:18.01    2:18.52   13  
  7 Mundle, Whitney           SR PLU-PN               2:18.50    2:20.94   11.5
 15 Muller, Jenna             JR PLU-PN               2:14.11    2:26.33    2  
B - Final
  7 Abrigonde, Julianne       FR Pacific-OR           2:21.61    2:20.94   11.5
  9 Orness, Ciara N           SO L&C-OR               2:23.96    2:21.33    9  
 10 Rasmussen, Jensine B      SR WU                   2:24.26    2:21.65    7  
 11 Taggesell, Cameron J      JR WU                   2:23.14    2:21.74    6  
 12 Hynes, Annabelle          FR George Fox           2:23.12    2:21.94    5  
 13 Fiddler, KK B             SO L&C-OR               2:24.39    2:23.13    4  
 14 Machutta, Kenzie N        SO George Fox           2:27.23    2:25.75    3  
 16 McWilliams, Lauren        SR Pacific-OR           2:26.96    2:29.99    1  
 
Event 12  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Trieu, Ethan              JR PLU-PN               2:00.64    1:56.93   20  
  2 Koivisto, Seth            JR PLU-PN               2:00.59    1:59.34   17  
  3 Norman, Eric              FR L&C-OR               2:02.66    2:01.87   16  
  4 Hedman, Ben B             SR WU                   2:01.45    2:01.91   15  
  5 Ludwig, Derek T           SR WU                   2:03.25    2:03.35   14  
  6 Huynh, Hung               SO Pacific-OR           2:07.12    2:08.53   13  
  8 Reeves, Will T            FR WU                   2:09.30    2:10.07   11  
 11 Jackson, Matt             SR L&C-OR               2:07.01    2:12.48    6  
B - Final
  7 Monge, Colin G            FR L&C-OR               2:11.95    2:09.83   12  
  9 Anderson, William         FR George Fox           2:13.17    2:11.31    9  
 10 Thompson, Peter           SO PLU-PN               2:11.67    2:11.41    7  
 12 Mourich, Chris            FR George Fox           2:15.16    2:13.11    5  
 13 Celebrado, Nicolas        SO PLU-PN               2:12.06    2:13.97    4  
 14 Villacrusis, Christian    SO George Fox           2:17.70    2:16.18    3  
 15 Charron, Reed             JR Pacific-OR           2:21.06    2:16.94    2  
 16 Smith, Michael            JR PLU-PN               2:20.63    2:17.29    1  
 
Event 13  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Muller, Jenna             JR PLU-PN               5:19.25    5:17.66   20  
  2 Murray, Sabrina M         JR L&C-OR               5:22.93    5:19.00   17  
  3 Chang, Alys J             SO L&C-OR               5:24.50    5:21.58   16  
  4 Frenkel, Olivia N         FR WU                   5:27.12    5:27.60   15  
  5 Teh, Kiana H              FR L&C-OR               5:30.71    5:30.82   14  
  6 Wood, Gabby               SO George Fox           5:37.13    5:31.84   13  
  7 VanHeyningen, Hannah      SO PLU-PN               5:26.39    5:33.35   12  
  8 Angerame, Maddy           SO George Fox           5:38.22    5:34.44   11  
  9 Burke, Allie              SO PLU-PN               5:33.07    5:34.67    9  
 10 Couch, Isabelle M         SO L&C-OR               5:37.55    5:34.94    7  
 11 Weber, Chloe              SO George Fox           5:39.76    5:35.11    6  
 12 Randall, Delaney E        FR L&C-OR               5:44.63    5:43.19    5  
 13 Campbell, Mary            FR PLU-PN               5:33.29    5:44.84    4  
 14 O'Keefe, Maura E          FR L&C-OR               5:51.63    5:48.47    3  
 15 Jones, Anna C             SO WU                   5:55.33    5:48.72    2  
 16 Crumb, Julia              SO Pacific-OR           5:51.74    5:48.77    1  
 
Event 14  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Johannessen, Alexander    FR PLU-PN               4:56.08    4:47.28   20  
  2 Spiecker, Alex N          SO L&C-OR               5:02.63    4:53.51   17  
  3 Fritz, Ben R              JR WU                   4:55.37    4:56.74   16  
  4 Gale, Keagan C            FR L&C-OR               4:59.93    4:57.65   15  
  5 Toschi, Jared             JR PLU-PN               4:54.86    4:58.63   14  
  6 Compton, Will D           FR WU                   4:59.56    4:58.91   13  
  7 Joireman, Joshua          FR Pacific-OR           5:04.88    4:59.48   12  
 10 Lozensky, Jeff            SR PLU-PN               5:04.29    5:10.26    7  
B - Final
  8 Fang, Daniel J            JR WU                   5:09.94    5:04.31   11  
  9 Searcy, Camden L          FR L&C-OR               5:09.57    5:08.22    9  
 11 Bartoo, Hunter            FR George Fox           5:08.78    5:10.33    6  
 12 Daugherty, Robbie A       SO WU                   5:20.91    5:16.40    5  
 13 Bress, Matt               SR L&C-OR               5:16.07    5:16.52    4  
 14 Hougan, Alex C            SR WU                   5:16.72    5:17.50    3  
 15 Nickell, Ben J            FR WU                   5:21.72    5:20.85    2  
 16 Hakeman, Colin A          SR WU                   5:19.67    5:24.05    1  
 
Event 15  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                         4:05.17   40  
     1) Kishaba, Kiyomi JR              2) Nguyenle, Victoria SR          
     3) Hamilton, Bailey SO             4) Kearney, Lauren SR             
  2 Willamette University Swimming  'A'                         4:10.90   34  
     1) Pierson, Corinne A SO           2) Taggesell, Cameron J JR        
     3) Wei, Min SO                     4) Frenkel, Olivia N FR           
  3 Lewis & Clark College-OR  'A'                               4:13.51   32  
     1) Fiddler, KK B SO                2) Orness, Ciara N SO             
     3) Khong, Erin B JR                4) Skaggs, Emily SR               
  4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                         4:13.81   30  
     1) VanHeyningen, Hannah SO         2) Mundle, Whitney SR             
     3) Cranch, Claire FR               4) Chan-Orcutt, Sidney FR         
  5 George Fox University  'A'                                  4:14.08   28  
     1) Angerame, Maddy SO              2) Wood, Gabby SO                 
     3) Gibson, Olivia M SO             4) Monkhouse, Aspen M JR          
  6 George Fox University  'B'                                  4:25.18   26  
     1) Williams, Abby SO               2) Hynes, Annabelle FR            
     3) Machutta, Kenzie N SO           4) Orozco, Tessa SO               
  7 Pacific Unviersity-OR  'A'                                  4:26.59   24  
     1) Abrigonde, Julianne FR          2) Crumb, Julia SO                
     3) McWilliams, Lauren SR           4) Garcia, Kimberly JR            
  8 Willamette University Swimming  'B'                         4:27.73   22  
     1) Rasmussen, Jensine B SR         2) Fritz, Gwyn FR                 
     3) Sheehan, Grace A FR             4) Lee, Surya R SO                
  9 Lewis & Clark College-OR  'B'                               4:42.74   18  
     1) Kates, Anna D SO                2) Couch, Isabelle M SO           
     3) Randall, Delaney E FR           4) O'Keefe, Maura E FR            
 10 Mills College Cyclones  'A'                                 4:52.28   14  
     1) Schottstaedt, Rachel SO         2) Piedad, Aine SR                
     3) Ramos, Maria FR                 4) Zimmermann, Lici SO            
 11 Pacific Unviersity-OR  'B'                                  5:17.17   12  
     1) Stevenson, Maggie SR            2) Pratt, Phoebe FR               
     3) Mazhary-Clark, Cecilia SR       4) Corsi, Kayla FR                
 
Event 16  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                         3:32.45   40  
     1) Trieu, Ethan JR                 2) Koivisto, Seth JR              
     3) Johannessen, Alexander FR       4) Mortensen, Hayden JR           
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                               3:36.09   34  
     1) Norman, Eric FR                 2) Witmer, William SR             
     3) Monteleone, Kyle C JR           4) Greener, JP P SO               
  3 Willamette University Swimming  'A'                         3:43.22   32  
     1) Reeves, Will T FR               2) Nickell, Ben J FR              
     3) Ludwig, Derek T SR              4) Fritz, Ben R JR                
  4 George Fox University  'A'                                  3:44.27   30  
     1) Dean, Caleb T SR                2) Bartoo, Hunter FR              
     3) Dapkus, Elijah FR               4) Gibson, Levi FR                
  5 Pacific Lutheran University-PN  'B'                         3:45.43   28  
     1) Toschi, Jared JR                2) Lozensky, Jeff SR              
     3) Cutter, Charlie SO              4) Hecksel, Phillip JR            
  6 Willamette University Swimming  'B'                         3:56.96   26  
     1) Hakeman, Colin A SR             2) Compton, Will D FR             
     3) Hedman, Ben B SR                4) Hougan, Alex C SR              
  7 Pacific Unviersity-OR  'A'                                  3:57.37   24  
     1) Huynh, Hung SO                  2) Joireman, Joshua FR            
     3) Charron, Reed JR                4) Greer, Woodey SR               
  8 George Fox University  'B'                                  4:01.14   22  
     1) Sayre, Kyle FR                  2) Anderson, William FR           
     3) Burdick, Austin SR              4) Villacrusis, Christian SO      
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 16                    
 
  1. Pacific Lutheran University       526.5   2. Lewis & Clark College               310
  3. George Fox University               280   4. Willamette University Swimming      214
  5. Pacific Unviersity                130.5   6. Mills College Cyclones               38
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 16                     
 
  1. Pacific Lutheran University         415   2. Willamette University Swimming      331
  3. Lewis & Clark College               291   4. George Fox University               213
  5. Pacific Unviersity                  116